Nauka gry na instrumentach w każdym wieku

Czy czujesz, jak coś w środku pcha Cię w stronę muzyki, ale zawsze tłumaczysz się brakiem czasu lub talentu? Najlepsi nauczyciele muzyczni twierdzą, że każdy jest w stanie podjąć edukację artystyczną i nauczyć się korzystać z instrumentu, w sposób przynajmniej poprawny. Wszystko zależy od chęci i zaangażowania. Czy jest jakaś górna bądź dolna granica wieku uczęszczania na zajęcia muzyczne? Czy nauka gry na instrumentach to dobry pomysł dla dorosłych, jak i dzieci? Czy w Toruniu istnieje dobra szkoła muzyczna? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Wiesz, że chcesz nauczyć się grać na instrumentach – ale jakich?

Wybranie instrumentów klawiszowych może być początkiem wspaniałej pasji i dożywotniej miłości. Prywatne lekcje gry na pianinie, czy też syntezatorze, są bardzo dobrym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Najmłodsi muzykanci szybko się uczą i są bardzo otwarci na naukę. Pamiętaj, że przecież człowiek zdobywa wiedzę przez całe życie! Szkoda odkładać marzenia na później. Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie zrodziła się myśl, że chcesz nauczyć się grać na keyboardzie, czy też pianinie – nie zwlekaj! Warto spróbować, zwłaszcza w As-piano –  to znakomita, prywatna szkoła muzyczna w Toruniu. Sprawdź jaki instrument będzie dla Ciebie najlepszy! Keyboard? Pianino akustyczne? A może cyfrowe? Każdy z nich jest wyjątkowy i liczymy, że z którymś nawiążesz bliższą więź.

 

Keyboard

Pianino akustyczne

Pianino cyfrowe

Stopień trudności instrumentu

Najłatwiejszy

Bardzo trudny

Trudny

Najczęstsze przeznaczenie

Muzyka rozrywkowa

Muzyka klasyczna lub filmowa

Od muzyki elektronicznej po klasyczną

Od przedszkola do… no właśnie? Czy komuś „nie wypada” już grać na klawiszach?

O zajęciach dodatkowych dla najmłodszych mówi się dużo. A istnieją przecież szkoły muzyczne dla dorosłych, takie jak As-piano. Nie ma tu górnej granicy wieku. Ani żadnych wymagań co do doświadczenia, wiedzy czy posiadanych umiejętności. Poziom trudności lekcji jest absolutnie dopasowany do indywidualnych potrzeb uczniów, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Szkoła jest otwarta na wszystkich, którzy pragną rozpocząć niezapomnianą muzyczną przygodę. Czujesz, że to czas na podjęcie nowych wyzwań? Koniecznie wypełnij formularz kontaktowy, umówię się z Tobą na pierwszą lekcję.

Spełnij swoje marzenia – nauka gry na keyboardzie i pianinie dla początkujących

Dbanie o rozwój i zainteresowania kształtuje charakter, jak również wpływa na poziom ogólnego zadowolenia z życia. Kiedy zrobiłeś coś, co sprawiło, że byłeś szczęśliwy? Jeśli nie pamiętasz, warto zrobić coś dla siebie TERAZ! A jeśli potrafisz sięgać po marzenia, to czemu w tej kwestii miałoby być inaczej? Nauka gry na keyboardzie lub pianinie, krok po kroku, będzie wprowadzać Cię w cudowny świat muzyki. Od pierwszych tonów po komponowanie własnych utworów. Nie ograniczaj się! Może tkwi w Tobie talent, o którym sam jeszcze nie wiesz? Nauka gry od podstaw może Cię zaprowadzić, dalej niż myślisz.

Swoboda i dostosowanie do ucznia

Zastanawiasz się nad tym, jak nauczyć się grać na pianinie? Lub keyboardzie? Z pewnością podjęcie indywidualnych lekcji jest najszybszą drogą do opanowania tej majestatycznej sztuki. Ucząc się w grupie lub samodzielnie nie możesz liczyć na pełne wsparcie, doświadczenie i uwagę nauczyciela. A może być to kluczowe w zrozumieniu instrumentu i nauczeniu się korzystania z niego. Ważnym aspektem w As-piano jest duża swoboda i dostosowanie się do ucznia. Począwszy od wyboru metody, intensywności zajęć a na samym repertuarze kończąc. Zawsze będziesz się uczyć tego, czego chcesz. A nie tego, co Ci każą. Brzmi świetnie, prawda?

Podsumowanie

Jak pewnie widzisz – każdy moment na rozpoczęcie nauki jest dobry. Niezależnie czy szukasz miejsca na lekcje gry na instrumentach dla dzieci, czy dla siebie. Możesz mieć 17 lat albo 70. Nieważne. Ważne byś miał chęci. W As-piano, wyjątkowej szkole muzycznej w Toruniu, możesz liczyć na profesjonalne podejście, miłą i sympatyczną atmosferę. To niemalże gwarancja, że zostaniesz dożywotnio zarażony miłością do muzyki. Uważaj! To uzależnia, wprowadzając masę korzystnych zmian w Twoim życiu. Odważysz się zrobić pierwszy krok?