Marzysz o tym, by nauczyć się grać na pianinie? A może zauważyłeś talent muzyczny u swojego dziecka i chcesz go rozwijać? Możesz rozpocząć  naukę w domu, ale to bywa mało efektywne. Samemu trudno zachować dyscyplinę i systematycznie ćwiczyć. Najlepszym wyjściem są więc indywidualne zajęcia muzyczne, prywatne lekcje gry lub – w przypadku najmłodszych – szkoła muzyczna, która pomoże dziecku zdobyć nowe umiejętności. Sprawdź wszystkie możliwości!

Od czego zacząć?

Większość osób rozpoczyna swoją przygodę z muzyką od zakupienia instrumentu. Jednak w momencie, gdy zdecydujesz, że chcesz grać, powinieneś zacząć raczej od znalezienia odpowiedniego nauczyciela lub szkoły. Toruń jest dużym miastem, więc ofert tego rodzaju usług jest mnóstwo. Nie warto wybierać „w ciemno” – lepiej poszukać profesjonalisty. Gra na instrumentach to wyjątkowa umiejętność, a jej nauka wymaga odpowiednich predyspozycji – zarówno od osoby, która przekazuje wiedzę, jak i od ucznia.

Odpowiednie wykształcenie

Czym więc kierować się przy wyborze nauczyciela? Profesjonalne lekcje gry na pianinie czy keyboardzie mogą być prowadzone jedynie przez kogoś, kto ma odpowiednie wykształcenie muzyczne. Godziny spędzone na szlifowaniu gry na klawiszach w ramach lekcji czy zajęć w szkole są gwarancją opanowania techniki, ale przede wszystkim zdobycia umiejętności, które później można przekazywać innym. Polecam więc sprawdzić, gdzie i jak długo kształcił się nasz nauczyciel, a tym samym – czego tak naprawdę może Cię nauczyć. Jest to istotne zarówno dla początkujących, którzy powinni mieć dobre podstawy, jak i dla tych, którzy szlifują swój talent i chcą się szkolić pod okiem fachowca. Dlatego zacznij od sprawdzenia kwalifikacji – dopiero później zapisz się na lekcję.

Doświadczenie zawsze w cenie

Na nic nie przyda się wykształcenie bez odpowiedniego doświadczenia. Uczenie gry na instrumentach dzieci, ale też dorosłych wymaga właściwego podejścia i cierpliwości. By nauka była przyjemna, istotna jest dobra komunikacja. Wszystkie te umiejętności zdobywa się zazwyczaj wraz z doświadczeniem, które pozwala też dobrać najkorzystniejsze dla danej osoby metody nauczania. Jestem nauczycielem, który od wielu lat kształci się i na różne sposoby dzieli się swoją muzyczną wiedzą z innymi. Krok po kroku nauczę Ciebie lub Twoje dziecko:

Zaangażowanie i pasja

Uczniowie kochają nauczycieli z pasją i to od nich najwięcej się uczą! Dzieciom udziela się ich entuzjazm, a dorośli z przyjemnością spotykają się z nimi na kolejnych lekcjach, by wspólnie grać i poszerzać horyzonty. Zaangażowanie fachowca jest istotne zwłaszcza przy nauce grania od podstaw – ważne, by na wstępie nie zniechęcić początkujących muzyków. Zapewniam, że w mojej szkole nigdy nie brakuje entuzjazmu. Z przyjemnością pokażę Ci, jak nauczyć się grać, podpowiem, jaki keyboard wybrać i w jaki sposób opanować koordynację rąk.

Wszechstronne zainteresowania

Tylko osoby o otwartych umysłach mogą stać się inspiracją dla innych – tak brzmi jedna z dewiz szkoły AS-PIANO. Dlatego nie tylko potrafię grać, ale śpiewam też w chórze. Moje zainteresowania są wszechstronne – na co dzień zajmuję się muzyką, ale w swoim zawodowym dorobku mam również zajęcia teatralne i taneczne. Można więc się ode mnie nauczyć czegoś więcej niż tylko gry na keyboardzie  i nut. Zapewniam, że warto przekonać się o tym osobiście!

Dobry wybór

Można więc powiedzieć, że dobry nauczyciel gry na pianinie:

  • inspiruje do poznawania szeroko pojętej muzyki,
  • zachęca do systematycznych ćwiczeń,
  • ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie,
  • jest cierpliwy w stosunku do dzieci i dorosłych,
  • cechuje go kreatywność i empatia. 

Jeśli szukasz właśnie kogoś takiego – zgłoś się do mnie! Niezależnie od tego, czy zaczynasz od podstaw, czy masz już doświadczenie, rozwiniesz skrzydła i zdobędziesz nowe umiejętności. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na ulicę Pszeniczną w Toruniu lub do kontaktu mailowego/telefonicznego.