nauka gry na keyboardzie dla dzieci

Rodzice z Torunia, podobnie jak Ci z innych miast, często zadają sobie pytanie: na jakie zajęcia dodatkowe posłać dziecko? Edukacja artystyczna niezwykle korzystnie wpływa na rozwój pociech. Zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że szkoły muzyczne są jednymi z najbardziej obleganych, a indywidualne lekcje ze śpiewu, tańca, rytmiki czy gry na instrumentach są coraz częściej wybieraną formą zajęć dla najmłodszych. Jednak jak wyglądają takie lekcje? Czy trzeba się do nich przygotować? Dziś Wam o tym opowiem!

Wybór instrumentu – lekcje gry na keyboardzie

Jeśli zapadła już decyzja o posłaniu dziecka na dodatkowe zajęcia muzyczne, warto zastanowić się nad wyborem konkretnego instrumentu. Zawsze powinna być brana pod uwagę gra na klawiszach. Dlaczego? Ponieważ praca z nimi ukierunkowuje na wszechstronny rozwój muzyczny, a opanowanie ich z pewnością ułatwi drogę w przepięknym świecie muzyki. Keyboard i nauka gry od podstaw to dobry wybór, gdyż jest prostszym instrumentem od pianina i łatwiejszym w obsłudze. O różnicach pomiędzy tymi sprzętami muzycznymi i ich zaletach możesz przeczytać tutaj

Gdzie najlepiej zacząć naukę gry na keyboardzie?

Młodzi pasjonaci mają kilka rozwiązań: szkoły muzyczne, prywatne zajęcia bądź samodzielną naukę. Bez wątpienia optymalnym rozwiązaniem jest nauczanie indywidualne. Jako nauczyciel, prowadząc lekcje gry na keyboardzie, mam możliwość zupełnego poświęcenia swojego czasu i uwagi, dostosowania się do umiejętności, ale również upodobań ucznia i podążania za nimi. Dzięki tej formie lekcji dziecko szybko przyswaja wiedzę i nowe kompetencje, co sprawia, że nauka jest efektywna i owocna.

Od czego się zaczyna grę na klawiszach?

Nuty i teoria. To one są podstawą do gry na instrumentach klawiszowych. Istnieje wiele form ich przyjaznego przyswajania. Dobry nauczyciel gry na keyboardzie potrafi połączyć czytanie nut, pogłębianie wiedzy z zakresu pojęć muzycznych, czy dbałość nad poprawną techniką swojego ucznia z przyjemnością i dobrą zabawą.

Czy nauka gry na keyboardzie to tylko nuty i instrument?

Czy myślisz, że nauka gry na keyboardzie dla dzieci jest nudna? Absolutnie nie jest! Aby urozmaicać najmłodszym muzykantom czas w trakcie lekcji, wprowadzam często dodatkowe aktywności, które pozwalają pobudzić ich miłość do muzyki. Może być to śpiew, rytmika, ćwiczenia muzyczne, a nawet malowanie – każda forma ćwiczeń jest dostosowana do charakteru i potencjału dziecka. Zajęcia powinny być przyjemnym doświadczeniem.

Jakie korzyści może przynieść dziecku nauka grania na keyboardzie?

Zastanawiasz się, co Twoje dziecko może wynieść z takich lekcji? Jeśli chodzi o naukę gry na instrumentach to, poza rozbudzaniem miłości do muzyki i szeroko rozumianej sztuki, z pewnością można wymienić pozytywny wpływ na rozwój, czyli:

  • poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • wzrost umiejętności koncentracji i skupienia
  • lepszą pamięć operacyjną i krótkotrwałą
  • rozbudzanie wyobraźni i kreatywności
  • wyrabianie nawyku systematyczności i wytrwałości
  • lepsze wyniki w nauce
  • większa pewność siebie

Jak przygotować dziecko do nauki gry na keyboardzie?

Rodzice czasem boją się wysłać dziecko na zajęcia, z racji braku styczności z danym instrumentem. To błąd! W dobrej szkole nauka gry na keyboardzie przebiega krok po kroku, nawet jeśli zaczyna się ją od zapoznania ze sprzętem. Oczywiście warto, by z czasem dziecko trenowało również w domu – jednak zawsze lepiej jest posłać pociechę na zajęcia i dopiero potem zastanowić się nad ewentualnym zakupem odpowiedniego sprzętu.

Gdzie znaleźć najlepszego nauczyciela do lekcji indywidualnych?

Koniecznie skontaktuj się z AS-PIANO! To idealne miejsce do nauki gry na keyboardzie dla dzieci. Lekcje prowadzę z pasją, zaangażowaniem i absolutną miłością do muzyki oraz chęcią jej przekazywania innym. Dodatkowo najmłodsi mogą tam spróbować swoich sił z pianinem cyfrowym i klasycznym.

Podsumowanie

Pociechy zaczynające edukację artystyczną, nie tylko dowiedzą się jak nauczyć się grać na keyboardzie, ale wyniosą także wiele innych przydatnych umiejętności, rzutujących na ich holistyczny rozwój. Wiele badań potwierdza, że najmłodsi grający na instrumentach, często osiągają lepsze wyniki w nauce i lepiej radzą sobie w życiu. Pozwól swojemu dziecku rozwinąć skrzydła w bajecznym, muzycznym świecie. Trudno o bardziej przyjazne miejsce. As-piano –  to wybitna szkoła muzyczna w Toruniu, do której z czystym sumieniem możesz posłać swoją pociechę.