Wszystkim osobom marzącym o karierze muzycznej zaleca się rozpoczęcie nauki od gry na instrumencie klawiszowym, takim jak pianino. Nawet jeśli docelowo chcemy grać na innym instrumencie, lekcje spędzone za klawiszami zaprocentują w przyszłości. Co więcej, na pianinie najłatwiej jest nauczyć się teorii muzycznej, która dla profesjonalnego muzyka jest po prostu niezbędna. Co jeszcze przemawia na korzyść instrumentów klawiszowych?

Zasada jest bardzo prosta. Osoba, która najpierw nauczyła się grać np. na gitarze, a dopiero później przysiadła do pianina, pierwsze lekcje często spędza na teorii. Osoba, która doskonałe poznała teorię gry za klawiaturą pianina, jest w stanie skorzystać z wielu instrumentów muzycznych, ucząc się w ciągu kilku dni podstawowych melodii. Potrafi bowiem odczytywać nuty i słyszeć w nich poszczególne dźwięki. Pozostaje nauka ich wydobycia na poszczególnym instrumencie.

Pianino to podstawa dla kompozytora

Nieprzypadkowo, wielkie nazwiska muzyki klasycznej, takie jak Chopin, Beethoven czy Mozart kojarzone są przede wszystkim z pianinem lub fortepianem. Tak wielcy wirtuozi bardzo często potrafili grać na wielu instrumentach, ale to klawisze były ich domeną. To właśnie na pianinie można było skomponować rozbudowane utwory na wiele instrumentów wchodzących w skład orkiestry. Znajomość podstaw gry na pianinie znacznie ułatwia tworzenie własnych melodii. Jeśli zatem pragniesz nie tylko odtwarzać piękne piosenki, ale również je tworzyć, czas spędzony przy pianinie na pewno ułatwi Ci osiągnięcie tego celu.

Gra na instrumencie klawiszowym rozwija osobowość

Tę zaletę możemy przypisać niemal każdemu instrumentowi muzycznemu, jednak w przypadku pianina jest to szczególnie widoczne. Czas spędzony za pianinem rozwija osobowość i pozwala stać się lepszym człowiekiem w codziennym życiu. Początkujący adepci muszą nauczyć się cierpliwości i pokory. Stopniowo rozwijają swoją kreatywność, a także pewność siebie. W dobie XXI wieku niewiele osób może pochwalić się umiejętnością gry. Szybko przekonasz się, że można zostać za to docenionym.

Gra na instrumencie klawiszowym uczy również pracowitości oraz systematyczności. Te dwa punkty są niezbędne w nauce i zapobiegają porzuceniu instrumentu po porażkach, które w procesie nauki gry na każdym instrumencie są nieuniknione. Wielu muzyków zgodnie twierdzi, że aby grać i tworzyć przepiękne melodie, najpierw trzeba przecierpieć żmudną naukę na instrumencie klawiszowym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.