Udział w różnorodnych zajęciach muzycznych doskonale wpływa na rozwój człowieka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto rozpocząć naukę gry na keyboardzie, przeczytaj poniższy artykuł. Przedstawiam w nim najważniejsze zalety tego instrumentu i podpowiadam, gdzie zapisać się na pierwsze lekcje.

Czym jest keyboard?

Coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszy się nauka gry na poszczególnych instrumentach. Najmłodsi chętnie uczęszczają na zajęcia, które są świetną rozrywką i wspierają ich rozwój. Wielu uczniów wybiera keyboard, elektroniczny instrument klawiszowy, który wyróżnia się niezwykle atrakcyjnym brzmieniem. Pozwala na tworzenie muzyki z automatycznym akompaniamentem, doskonale imitując dźwięk fortepianu czy pianina.

Dlaczego warto grać na instrumentach muzycznych?

Pamiętaj, że gra na instrumencie jest dobra dla każdego, bez względu na jego wiek czy umiejętności. Choć wiele osób uważa, że naukę warto rozpocząć już w przedszkolu, coraz więcej dorosłych zapisuje się na kursy i znajduje nowe pasje. Wśród korzyści wynikających z uczestnictwa w zajęciach muzycznych należy wyróżnić:

 • pozytywny wpływ na sprawność umysłu, poprawę pamięci i koncentracji,
 • dobre samopoczucie, odporność na stres i opanowanie,
 • wrażliwość na muzykę,
 • naukę systematyczności, dyscypliny i wiary w siebie,
 • rozwój zainteresowań, który może doprowadzić do zdobycia ciekawego zawodu.

Powyższe zalety są widoczne już niemal po pierwszych tygodniach ćwiczeń gry na keyboardzie czy pianinie. Towarzyszące lekcjom skupienie oraz chęć przyswajania nowych informacji i umiejętności poprawiają pracę mózgu, aktywizując jego obie półkule.

Zaskakujące zalety gry na keyboardzie

Zastanawiasz się, dlaczego spośród wielu instrumentów muzycznych warto wybrać właśnie keyboard? Poznaj jego zaskakujące zalety i już dziś zapisz się na pierwsze lekcje! Wśród najciekawszych korzyści płynących z nauki gry na keyboardzie warto wymienić:

 • wpływ na inteligencję – według badań naukowych osoby grające na instrumentach klawiszowych mają wyższe IQ,
 • świetny rodzaj terapii – długotrwałe doskonalenie swojej pasji doskonale wpływa na sprawność umysłową i fizyczną; muzycy i psychologowie twierdzą, iż zapobiega to wielu chorobom, np.: demencji czy depresji, ułatwia odprężenie i niweluje stres,
 • możliwość wyrażania swoich emocji – zróżnicowanie wykonywanych utworów i tworzenie własnych pozwala na przekazanie odbiorcom istotnych treści i swoich interpretacji; niezliczona ilość barw, rytmów i podkładów daje artyście ogromne pole do popisu, pobudzając kreatywność,
 • grę w zespole – keyboard perfekcyjnie sprawdzi się jako akompaniament; dzięki temu masz możliwość występów solo oraz stworzenia bandu,
 • wzmocnienie czujności – występy muzyków używających instrumentów klawiszowych cieszą się ogromną popularnością; grając dla szerokiej publiczności, musisz skupić się na właściwym rytmie i tonacji – każda lekcja i pokaz Twoich umiejętności wpływają na rozwój zmysłu obserwacji oraz skupienia.

Gdzie rozpocząć naukę gry na keyboardzie?

Jeśli szukasz najlepszego miejsca do nauki gry na keyboardzie, świetnie trafiłeś. Oferuję zajęcia w Toruniu na różnym poziomie zaawansowania (krok po kroku ‒ dla początkujących oraz praktykujących muzyków). Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicząc w lekcjach:

 • otrzymasz profesjonalne wsparcie,
 • zmobilizujesz się do systematycznych ćwiczeń,
 • udoskonalisz swoje umiejętności,
 • świetnie spędzisz czas i na pewno nie będziesz się nudzić.

Moja szkoła muzyczna cieszy się coraz większą popularnością. Zadowoleni uczniowie sprawiają, że nigdy nie rezygnuję z największych zainteresowań: muzyki i uczenia. Jako pasjonatka gry na instrumentach, śpiewu, tańca i teatru, chętnie wprowadzę Cię w ten piękny, artystyczny świat.

Zapraszam do kontaktu

Zapraszam na prywatne lekcje gry na pianinie i keyboardzie. Prowadzę zajęcia od podstaw i wspieram profesjonalnych muzyków. Jeśli chcesz nauczyć się grać na instrumencie, skontaktuj się ze mną. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Do zobaczenia w szkole muzycznej!